Dinsdag 30 april 2024
Menu

Auto's onder de hamer: zo werkt de autoveiling!

Leestijd 6 Min.

Een veiling wordt al snel een marteling voor de zenuwen. En een gedachteloos opgeheven arm kan plotseling kostbaar worden. Veilingen zijn echter ideaal als u op zoek bent Koopje is. Het indienen van een bod moet echter zorgvuldig worden overwogen, aangezien handopsteking al voltooiing betekent een geldig koopcontract. Dat vraag en aanbod Met één kunt u de prijs bepalen Veiling prachtig om naar te kijken. Naast de populaire kunstveilingen, ook genieten Auto veilingen toenemende populariteit. En met een beetje expertise en slimme tactieken kun je een echte krijgen Koopje of zelfs een zeldzaamheid landen.

de autoveiling

De vraag onder verzamelaars is primair Klassieke autoveilingen. Maar ook hier zijn uitgebreide specialistische kennis en een ervaren oog waardevol. Wat voor de leek een stapel schroot is, kan voor de kenner het ultieme sieraad zijn. Iedereen die meent de waarde na een restauratie nauwkeurig te kunnen inschatten, zit in één Klassieke auto veiling precies. Ook Overheidsvoertuigen behoren tot de veel voorkomende veilingitems. Dit zijn gebruikte voertuigen van federale ministeries of administraties waarvan het wagenpark regelmatig wordt vervangen. Soms zijn dit voertuigen speciale soort:

  1. Ambulance, feuerwehr- of politie auto's
  2. civiele en militaire bedrijfswagens
  3. sneeuwkanonnen of Unimogs
  4. in beslag genomen voertuigen

Zelfs tanks of andere voertuigen van de Bundeswehr kunnen worden geveild. De betreffende De federale staat beslist über sterf Privegebruik van voertuigen op de openbare weg. Verder moet blauw licht en Martinshoorn maar ze kunnen en moeten natuurlijk gedekt worden niet worden gebruikt. In de regel zijn deze onderdelen bij aanvang van de veiling al verwijderd, bijvoorbeeld bij het veilen van oude politieauto’s. Er kan echter sprake zijn van aankoop Niet alle beschadigingen of gebreken zijn bekend, wie weet Garantie of garantie in de voertuigen uitgesloten is. Met dit feit moet rekening worden gehouden. En ook dat de voertuigprijs er meestal direct in zit bars is betaald.

Als een in beslag genomen voertuig door de oude eigenaar wordt teruggegeven, heeft de hoogste bieder geen aanspraak meer op het betreffende voertuig. En wie een snelle autoverkoop plannen maakt hij ook een goede kans op een veiling. Veilingen worden traditioneel gehouden door Veilinghuizen uitgevoerd, en tegenwoordig zijn er tal van Veilingplatforms wie Trailer meenemen, Mecum Auctions, Autobid & Co., vooral in de Internet. Het veilingproces is in principe altijd hetzelfde, ongeacht het type veiling. Er zijn echter verschillende dingen waarmee u rekening moet houden.

Het proces van een autoveiling!

Als u geïnteresseerd bent om deel te nemen aan een autoveiling, is er meestal vooraf een beschikbaar Registratie met identiteitskaart en kentekenbewijs bij het veilinghuis in plaats van. Voordat de veiling begint, zal er ook een geïllustreerde versie aanwezig zijn catalogus gemaakt met de te veilen voertuigen, waarin elk een vast nummer ontvangt, wat de veilingvolgorde aangeeft. Aangezien deze catalogus echter slechts een ruwe leidraad en informatiebasis is, zou dat wel het geval moeten zijn voorschot de mogelijkheid van één Voertuiginspectie opgemerkt worden als het door het veilinghuis wordt aangeboden. Indien nodig moet u dat ook doen een professional geraadpleegd worden, want op veilingen is het motto doorgaans “Gekocht zoals gezien".

Het is overigens raadzaam om dit van tevoren te doen Onderzoek de waarde van het voertuig. Op internet kun je pagina's vinden voor gratis autotaxatie vergelijk hoe hoog de prijs is voor vergelijkbare voertuigen. Bovendien kan het zinvol zijn om dit vooraf te doen stel een persoonlijk maximumbod in, die indien mogelijk niet mag worden overschreden. Maar één ding is zeker: de Bied waanzin ligt op de loer zodra het bieden is begonnen. De ingediende Hoogste bod krijgt het uiteindelijk toeslag, waarmee een bindende koopovereenkomst is tot stand gekomen. Om het hoofd koel te houden tijdens de biedwoede, kun je ze hier vinden belangrijkste punten voor een autoveiling:

  1. voorschot informeren en overzicht bieden
  2. alleen op geselecteerd Voertuigen plaatsen
  3. normale marktprijzen zoeken
  4. persoonlijk maximum bod tot stand brengen
  5. Modaliteiten vragen (Betaalmethode, kosten, etc.)
  6. afspraken bekijken gadeslaan
  7. strategisch klug bieden
  8. Biedoorlog vermeiden en blijf kalm

Virtueel of op locatie?

Online veilingen waren vóór de pandemie al gebruikelijk, maar zijn uiterlijk sinds 2020 enorm populair. Afhankelijk van het veilingitem wordt een online veiling of een veiling op locatie aangeboden. De voor- en nadelen staan ​​hieronder opgesomd:

  • Persoonlijke veiling: Als klassieke variant is van toepassing Persoonlijke veiling. Alle geïnteresseerden komen naar één plek waar een veilingmeester namens de eigenaren de voertuigen presenteert. De levering van één gebod wordt hierdoor uitgevoerd Hand gebaren. Het begint met een minimumbod, dat geleidelijk stijgt. Als er geen biedingen meer zijn, krijgt de hoogste bieder het contract gegund en kan hij het voertuig kopen verpflichtet. Staat er een opmerking bij het veilingitem “Toeslag onder voorbehoud van goedkeuring'Vroeger, de must Toestemming van de eigenaar te koop omdat het hoogste bod beneden de verwachtingen ligt.

  • Online veiling: Online veilingen worden steeds populairder. Ook hier is het belangrijk om koopjes te doen. Online veilingen verschillen van klassieke veilingen doordat ze Volgens het Duitse Burgerlijk Wetboek (BGB), niet als veiling moeten in de ware zin van het woord worden beschouwd en worden daarom niet beschermd door de relevante paragrafen. Het aantal gevallen van fraude bij online veilingen neemt dan ook toe.

Ook hier geldt dat het uitbrengen van een hoogste bod resulteert in een bindende koopovereenkomst, waaraan zowel koper als verkoper moeten voldoen. Bij commerciële onlineverkoop is de verantwoordelijkheid van de koper herroepingsrecht van twee weken aan.

De Nederlandse veiling!

De veiling heet een zogenaamde Nederlandse veiling wordt uitgevoerd, stelt de veilingmeester vooraf een maximumbod vast, van waaruit met bepaalde tussenpozen naar beneden wordt geboden. De opdracht wordt gegund aan degene die hiermee werkt Omgekeerde veiling aanvaardt eerst het aanbod. Dit type veiling komt veel voor bij grote aantallen veilingartikelen, waardoor er een bepaalde tijdsbesparing ontstaat. Het Nederlandse model wordt ook vaak gebruikt op autoveilingen.

De moeite waard: faillissementen!

Foreclosures vinden vaak plaats als onderdeel van de veiling van overheidsvoertuigen. Er worden voertuigen aangeboden die in beslag zijn genomen De opbrengst van de verkoop gaat naar de schuldeisers. Voor voormalige voertuigeigenaren is marktafscherming de slechtste optie, omdat de bereikte prijs meestal hetzelfde is onder de marktwaarde leugens. Dit nadeel biedt bieders de kans op een koopje. Voertuigen uit executieprocedures worden veelal door de douane aangeboden, al kan het voorkomen dat het voertuig kort voor aanvang van de veiling wordt verkocht wordt geactiveerd. Het voertuig wordt dan niet meer aangeboden op de veiling en het is niet mogelijk om het voertuig te kopen.

Dat was het natuurlijk bij lange na niet!

tuningblog heeft talloze andere artikelen over het onderwerp auto's en autotuning op voorraad. Wil je ze allemaal zien? Gewoon klikken HIER en kijk rond. In sommige gevallen willen wij u ook buiten het tunen van nieuws voorzien. In onze categorie Tips, producten, informatie & Co We hebben bijdragen van auto- of accessoirefabrikanten, nieuwe Wiki afstemmen Termen of het een of het ander Lekken Veröffentlicht. Klik dan op een van de volgende berichten!

verdere thematisch relevante artikelen

Remsysteemadapter van Epytec!

Geuren in de auto die wijzen op een defect!

De beste luxe gezinsauto's

Mitsubishi Ralliart terug in Amerika met speciale editiemodellen!

“tuningblog.eu” – wij houden u met ons tuningmagazine altijd op de hoogte van het onderwerp autotuning en autostyling en presenteren u dagelijks de nieuwste getunede voertuigen van over de hele wereld. Het beste kunt u zich abonneren op onze feed, dan wordt u automatisch op de hoogte gebracht zodra er iets nieuws is over dit artikel uit de tips, producten, informatie & Co. hoek. En uiteraard ook op alle andere berichten.

Over Thomas Wachsmuth

Thomas Wachsmuth - Hij is sinds 2013 een integraal onderdeel van tuningblog.eu. Zijn passie voor auto's is zo intens dat hij er elke cent in investeert. Terwijl hij droomt van een BMW E31 850CSI en een Hennessey 6x6 Ford F-150, rijdt hij momenteel in een nogal onopvallende BMW 540i (G31/LCI). Zijn verzameling boeken, tijdschriften en brochures op het gebied van autotuning heeft inmiddels zulke proporties aangenomen dat hij zelf een wandelend naslagwerk is geworden voor de tuningscene.  Meer over Thomas

Laat een bericht achter

Uw e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Verplichte velden zijn gemarkeerd met * markiert